产品货号:
Z28615
中文名称:
TNNI3K抗体
英文名称:
Anti-TNNI3K Antibody
产品规格:
50μl|100μl|150μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-TNNI3K Antibody |
| 指标别名 | TNNI3K;CARK;Serine/threonine-protein kinase TNNI3K;Cardiac ankyrin repeat kinase;Cardiac troponin I-interacting kinase;TNNI3-interacting kinase;CCDD;TNNI3 interacting kinase |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | WB,FCM,ELISA |
| 基因名称 | TNNI3K |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | E.coli-derived human TNNI3K recombinant protein (Position:F102-Q783). |
| 实际分子量 | 110KD |
| 成分 | 500μg/mL antibody with PBS,0.02% NaN3,1mg BSA and 50% glycerol. |
| 纯化方式 | Immunogen affinity purified. |
| 浓度 | 500μg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 12 months from date of receipt,-20℃ as supplied.6 months 2 to 8℃ after reconstitution.Avoid repeated freezing and thawing. |
| 背景资料 | TNNI3 interacting kinase is a protein that in humans is encoded by the TNNI3K gene.This gene encodes a protein that belongs to the MAP kinase kinase kinase (MAPKKK) family of protein kinases.The protein contains ankyrin repeat,protein kinase and serine-rich domains and is thought to play a role in cardiac physiology. |
| Uniprot ID | Q59H18 |
| 推荐配套试剂 | Biorab recommends Enhanced Chemiluminescent Kit with anti-Rabbit IgG (ZN1926) for Western blot. |
| 基因名全称 | TNNI3 interacting kinase |
| 蛋白名全称 | Serine/threonine-protein kinase TNNI3K |
| 推荐稀释比 | Western blot(WB) 1:500~2000 Flow cytometry (FCM) 1~3μg/1×106 cells ELISA 1:100~1000 |
相关搜索:TNNI3K抗体,TNNI3K多抗,Anti-TNNI3K Antibody
